Vyšlo januárové číslo časopisu Naša univerzita

Máme za sebou vstup do nového kalendárneho roka. Aké významné udalosti a podujatia na Univerzite Komenského tomu predchádzali, to sa dočítate v januárovom čísle Našej univerzity.


23. 01. 2017 10.35 hod.
Od: Naša univerzita

Poznáme logo k 100. výročiu založenia UK, ktoré bude univerzita používať v rokoch 2017 - 2019! Ako víťazné logo vyzerá, kto je jeho autorom, ale i to, ako logo vznikalo, prezradíme na str. 5.

Študenti UK aj v roku 2016 pomáhali a rozdávali radosť v rámci charitatívneho projektu Univerzitný stromček prianí. Koľko prianí sa im spoločne podarilo splniť a koho v predvianočnom čase potešili tentokrát, to sa dozviete na str. 9.

Vedeli ste, že na multižánrovom študentskom festivale FSEV Fest, ktorý sa v decembri 2016 konal už po deviatykrát, nechýbal ani prezident SR Andrej Kiska? Viac o pestrom programe festivalu sa dočítate na str. 11.

V januárovom čísle vám predstavíme aj ďalší špičkový vedecký tím "Fyzika hmotných neutrín, podzemných laboratórií a štruktúra jadra". O jeho aktivitách a výskume sme sa porozprávali s vedúcim tímu prof. Fedorom Šimkovicom, ktorý nám prezradil i to, prečo hmotné neutrína zostávajú pre vedu naďalej záhadou. Viac na str. 20 - 21.

Ak vás koncom predchádzajúceho roka zasiahla nepriaznivá správa o podpriemerných výsledkoch slovenských žiakov v testovaní PISA z roku 2015, určite si prečítajte komentáre odborníkov z UK, ktorí sa k tejto téme vyjadrili za matematiku, slovenčinu a prírodné vedy. Viac na str. 24 - 26.

O budúcnosti slovenského lekárenstva i o jeho súčasnej situácii, pod ktorú sa negatívne podpísal aj zákon o liekoch a zdravotníckych pomôckach z roku 2011, sme sa porozprávali s prezidentom Slovenskej lekárnickej komory Ondrejom Sukeľom, absolventom Farmaceutickej fakulty UK. Stačí si nalistovať str. 28 - 29.

Príjemné novoročné čítanie vám želá redakcia časopisu Naša univerzita.

Naša univerzita - január 2017 (pdf súbor)